Reklama

Wiara w Radiohead

18.08.2009
Czyta się kilka minut
Od ponad 20 lat starają się, by ich muzyka nie brzmiała jak "buczenie lodówki", które ich zdaniem sączy się dziś z większości radiowych stacji. Tuż przed poznańskim koncertem Radiohead telewizja Planete przypomni dokument o zespole.
Radiohead /fot. Planete
W

W filmie Granta Gee słowo "dziwny" odmieniane jest na różne sposoby, bowiem i muzyka, i publiczny wizerunek zespołu z Oxfordshire konsekwentnie odbiegają od potocznych wyobrażeń o ekscytującym życiu gwiazd rocka, spijających śmietankę ze swoich dotychczasowych sukcesów i podążających przetartymi szlakami. I taki właśnie obraz, będący zaprzeczeniem formuły "sex, drugs & rock’n’roll", stara się podtrzymać brytyjski dokument opowiadający o trasie koncertowej promującej płytę "OK Computer" z 1997 roku. Film Gee nie aspiruje do miana filmowego portretu Radiohead. Blisko związany z zespołem autor teledysku do utworu "No Surprises" próbuje raczej uchwycić osobliwą aurę wokół zespołu, któremu od ponad dwóch dekad udało się ani trochę nie zestarzeć. I który pomimo tyleż ambitnego, co ryzykownego wzbogacania stylistyki kolejnych swoich płyt, nawiązuje ten sam intymny kontakt z ...

3492

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]