Wiara w Radiohead

Wiara w Radiohead

18.08.2009
Czyta się kilka minut
Od ponad 20 lat starają się, by ich muzyka nie brzmiała jak "buczenie lodówki", które ich zdaniem sączy się dziś z większości radiowych stacji. Tuż przed poznańskim koncertem Radiohead telewizja Planete przypomni dokument o zespole.
Radiohead /fot. Planete
W

W filmie Granta Gee słowo "dziwny" odmieniane jest na różne sposoby, bowiem i muzyka, i publiczny wizerunek zespołu z Oxfordshire konsekwentnie odbiegają od potocznych wyobrażeń o ekscytującym życiu gwiazd rocka, spijających śmietankę ze swoich dotychczasowych sukcesów i podążających przetartymi szlakami. I taki właśnie obraz, będący zaprzeczeniem formuły "sex, drugs & rock’n’roll", stara się podtrzymać brytyjski dokument opowiadający o trasie koncertowej promującej płytę "OK Computer" z 1997 roku. Film Gee nie aspiruje do miana filmowego portretu Radiohead. Blisko związany z zespołem autor teledysku do utworu "No Surprises" próbuje raczej uchwycić osobliwą aurę wokół zespołu, któremu od ponad dwóch dekad udało się ani trochę nie zestarzeć. I który pomimo tyleż ambitnego, co ryzykownego wzbogacania stylistyki kolejnych swoich płyt, nawiązuje ten sam intymny kontakt z ...

3492

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]