Reklama

Uwierzmy temu Imieniu

Uwierzmy temu Imieniu

24.12.2018
Czyta się kilka minut
„Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, swojej Małżonki, albowiem z Ducha Świętego jest To, co się w Niej poczęło.
P

Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów” (Mt 1, ­20-21). Jezus – powtarzamy to Imię: recytujemy, wyśpiewujemy w kolędach. Imię nadane Mu jeszcze w łonie Matki.

„Nadasz Mu imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Jezus znaczy „IHWH jest zbawieniem”. W rozmowie z Józefem Anioł Pana mówi, że Synowi Maryi to imię przysługuje w sposób wyjątkowy, jedyny. Dopiero w Nim – i tylko w Nim – imię to osiąga pełną prawdę. Wyłącznie Synowi Maryi przysługuje to imię. Dlaczego?

Dlatego, że On zbawia swój lud od jego grzechów. Kto nie zbawia od grzechów – nie zbawia do końca. Być może oferuje wyzwolenie od jakiegoś zła – mniej czy bardziej skutecznie; mniej czy bardziej dotykając korzenia problemu. Ale zbawienie „źródłowe” musi sięgnąć tam, gdzie zło się rodzi, gdzie ma swoją przyczynę, a to oznacza właśnie: do grzechu. Mojego....

2799

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]