Reklama

Ty tego, ja tamtego

Ty tego, ja tamtego

18.01.2011
Czyta się kilka minut
3. niedziela zwykła
P

Powołanie? Wiadomo, powołanie daje Bóg, temu takie, innemu inne, a już na pewno osobiście, oddzielnie, szczególnie powołuje do kapłaństwa czy zakonu. Ileż to wielkich słów na temat powołania do stanu duchownego da się słyszeć podczas prymicji, począwszy od powinszowań, a skończywszy na kazaniach. Wygląda na to, że ten powołany jest jakimś nadczłowiekiem. Czasami powołanie redukujemy do kapłaństwa związanego z celibatem, zapominając przy tym, że mężczyzna "opuszcza ojca i matkę" również wtedy, gdy chce się złączyć ze swoją żoną i stanowić "jedno ciało".

Jezus powoływał apostołów spośród Żydów, a nie chrześcijan. Dlatego powoływani równocześnie z zaproszeniem do towarzyszenia Jezusowi słyszą wezwanie do nawrócenia: zmiany dotychczasowego sposobu myślenia, czyli widzenia i oceniania siebie i innych ludzi. Chodzi o to, by na nowo spojrzeć przede wszystkim na to...

3120

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]