Reklama

Ładowanie...

"That's What I Say"

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Ukazanie się albumu z największymi przebojami Raya Charlesa mogło być pewnym zaskoczeniem dla fanów gitarzysty, który nigdy wcześniej nie nagrał płyty w rodzaju tribute to i bazował głównie na własnych kompozycjach.
S

Słuchając płyty nietrudno zauważyć, że artysta założył sobie dwa ambitne, lecz chyba wykluczające się cele: stworzenie muzyki dla szerokiego odbiorcy (w tym miłośników Charlesa) i jednoczesne odciśnięcie na niej własnego znaku firmowego. Do realizacji projektu zaangażował rozbudowany zespół z sekcją rytmiczną, czterema wokalistami oraz muzykami towarzyszącymi (trąbka, saksofony, puzon, instrumenty perkusyjne, chórek). Ta pokaźna ekipa wyraźnie “odciąża" lidera, zwłaszcza w utworach z wokalem, kiedy Scofield przyjmuje niemal rolę akompaniatora. Niestety, właśnie te numery rozczarowują najbardziej; interpretacje “I Can’t Stop Loving You", “Night Time Is the Right Time" czy przesłodzonego “You Don’t Know Me" pokazują, jak “niewdzięcznym" tworzywem okazał się ten repertuar i jak łatwo ugrzęznąć w rhythm’n’bluesowych kliszach, jeśli nie zaproponuje się śmielszej formuły....

1331

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]