Reklama

Ładowanie...

Tajemnice Beaty Szydło

22.06.2015
Czyta się kilka minut
Kandydatka PiS na premiera jest wobec Kaczyńskiego tak lojalna, jak przez lata Ewa Kopacz była lojalna wobec Tuska.
Wiceprezes PiS Beata Szydło na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar w Warszawie. 20 czerwca 2015 r. / fot. Paweł Supernak  / PAP
Wiceprezes PiS Beata Szydło na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar w Warszawie. 20 czerwca 2015 r. / fot. Paweł Supernak / PAP
D
Dzięki wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich szefowa jego sztabu, Beata Szydło, stała się osobą numer dwa w Prawie i Sprawiedliwości. Jednak decyzją Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich dniach wystawiona została na miejsce pierwsze. 
 
Prezes PiS, pomny doświadczeń z poprzednich elekcji, uznał, że wynik partii, której twarzą czy kandydatem na premiera będzie nowo odkryta gwiazda prawicowej polityki, może być jeszcze lepszy. Bo dziś PiS nie walczy o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, lecz o skalę tego zwycięstwa. Wygrana Andrzeja Dudy zmieniła w polskiej polityce niemal wszystko: gra Kaczyńskiego toczy się o to, jak silny będzie mandat PiS do zmian po wyborach. Czy będzie remis, czy PO zostanie o kilka punktów pokonana, czy też zupełnie upokorzona. W tej grze chodzi również o to, jaką pozycję będzie miał potencjalny koalicjant – Paweł Kukiz. ...
12331

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]