Reklama

Arka Kukiza

22.02.2016
Czyta się kilka minut
Narodowcy, libertarianie, wolne prawicowe elektrony, a na dokładkę, jako lewe skrzydło, raper Liroy i weteran Morawiecki. Antysystemowa opozycja z prawej strony czeka na moment, kiedy PiS się wypali.
Klub Kukiz’15, pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji, Warszawa, 16 listopada 2015 r. Fot. Rafał Oleksiewicz / REPORTER
D

Dzięki pomysłowi referendum w sprawie uchodźców, a także ostrej krytyce PiS i jego sztandarowego projektu „500 plus”, ugrupowanie Pawła Kukiza wraca do politycznej gry. Tuż po wyborach klub Kukiz’15 szybko doczekał się miana kolejnej przystawki PiS. Faktem jest, że pomagał partii Jarosława Kaczyńskiego w starciach wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz przy okazji tzw. małej ustawy medialnej. Owocem było zawiązanie koalicji w TVP i PR, w których Kukiz miał prawo wskazać po jednym członku zarządu.

Potem jednak z symbiozy z PiS nie zostało zbyt wiele. – Najgorsze, co może wystąpić u polityka, to brak pokory, pycha i gardzenie ludźmi – mówił niedawno „Rzeczpospolitej” Paweł Kukiz. – Platforma rozwijała się do takiego stopnia arogancji przez kilka lat, w tym przypadku mamy zaledwie trzy miesiące.

Muzyk i polityk rozzłościł się na partię rządzącą po tym, jak posłowie musieli...

15677

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]