Reklama

Powrót prezesa

Powrót prezesa

27.09.2015
Czyta się kilka minut
Im bliżej wyborów, tym wyraźniej widać, jak Beata Szydło staje się malowaną kandydatką na premiera. Kaczyński znów wziął sprawy w swoje ręce – i irytuje się jej samodzielnością.
Jarosław Kaczyński i Beata Szydło na konwencji PiS, 12 września 2015 r. Fot. Michał Dyjuk / REPORTER
O

Ostatnie tygodnie były dla Jarosława Kaczyńskiego wyjątkowo pracowite. Choć do czasu sejmowej debaty o uchodźcach wydawał się publicznie nieobecny, od drugiej połowy sierpnia przycinał i wycinał, czyli zajmował się partyjną robotą, w której zawsze znajdował najwyższą przyjemność. A cel tych zabiegów był bardzo prosty – by przypadkiem nikomu na prawicy nie przyszło do głowy, że przestał się liczyć.

Efekt Szydło przestaje działać

Początkowy plan na jesienne wybory był prosty: po sukcesie Andrzeja Dudy wystarczyło powtórzyć główne punkty z kampanii prezydenckiej.Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i inni politycy kojarzeni z radykalnym obliczem PiS wycofali się na drugi plan, a twarzą partii uczyniono Beatę Szydło (najbliższą współpracowniczkę Dudy ze zwycięskiej batalii), którą ogłoszono kandydatką na premiera. Sztab wyborczy pracował...

12208

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]