Reklama

Ładowanie...

Przed czym ucieka prezes

08.05.2016
Czyta się kilka minut
Zapowiedź dyskusji o zmianie konstytucji poza ładunkiem przewidywalnych emocji politycznych nie zawierała żadnych konkretów.
Plakaty przed referendum konstytucyjnym, Warszawa, maj 1997 r. Fot. Przemysław Wierzchowski / PAP
D

Deklaracja wygłoszona podczas obchodów Dnia Flagi w żaden sposób nie rozwiązuje problemów, z którymi borykała się i boryka partia rządząca. Nie rozwiąże ani sporu z Komisją Europejską, która prowadzi postępowanie kontroli praworządności w Polsce, ani konfliktu o Trybunał Konstytucyjny. Ale udało się „wrzucić” temat, który na pewien czas ma odwrócić uwagę opinii publicznej od innych problemów.

Co konkretnie powiedział Jarosław Kaczyński? Przypomniał, że za rok mija 20 lat od uchwalenia obecnej ustawy zasadniczej, a taki termin wpisany był przez twórców Konstytucji 3 maja jako okres, po którym należy się zastanowić, co działa, a co nie w wymyślonym wcześniej ustroju. Przyznał, że w tej kadencji nie da się go zmienić, i zapewnił, że przy zmianach będzie się stosował do procedur opisanych w obecnej ustawie zasadniczej. Dodał też, że chciałby, by w tej sprawie wypowiedzieli się...

6110

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]