Reklama

Przed czym ucieka prezes

Przed czym ucieka prezes

08.05.2016
Czyta się kilka minut
Zapowiedź dyskusji o zmianie konstytucji poza ładunkiem przewidywalnych emocji politycznych nie zawierała żadnych konkretów.
Plakaty przed referendum konstytucyjnym, Warszawa, maj 1997 r. Fot. Przemysław Wierzchowski / PAP
D

Deklaracja wygłoszona podczas obchodów Dnia Flagi w żaden sposób nie rozwiązuje problemów, z którymi borykała się i boryka partia rządząca. Nie rozwiąże ani sporu z Komisją Europejską, która prowadzi postępowanie kontroli praworządności w Polsce, ani konfliktu o Trybunał Konstytucyjny. Ale udało się „wrzucić” temat, który na pewien czas ma odwrócić uwagę opinii publicznej od innych problemów.

Co konkretnie powiedział Jarosław Kaczyński? Przypomniał, że za rok mija 20 lat od uchwalenia obecnej ustawy zasadniczej, a taki termin wpisany był przez twórców Konstytucji 3 maja jako okres, po którym należy się zastanowić, co działa, a co nie w wymyślonym wcześniej ustroju. Przyznał, że w tej kadencji nie da się go zmienić, i zapewnił, że przy zmianach będzie się stosował do procedur opisanych w obecnej ustawie zasadniczej. Dodał też, że chciałby, by w tej sprawie wypowiedzieli się...

6110

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]