Reklama

Szlak zagubionej pociechy

Szlak zagubionej pociechy

25.05.2010
Czyta się kilka minut
Bóg Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam niekończącego się pocieszenia i dobrej nadziei, niech pocieszy serca wasze. 2 Tes 2, 16.
P

Posłanie Apostołów w imię Trójcy Świętej stanowiło równocześnie zobowiązanie do tego, by na apostolskim szlaku nieść przekaz nadziei, błogosławieństwa, pociechy płynących z Boga, który jest Miłością. Świadectwo pociechy stanowiło ważną funkcję, tak mocno akcentowaną w Kościele czasów apostolskich, że nawet Ducha Świętego nazywano Pocieszycielem, a św. Paweł pisał wielokrotnie o pociesze płynącej z wiary. Również i w obecnych warunkach, przy wyjątkowym stężeniu lęków, stresów i rozczarowań, potrzeba nam - nie mniej niż ongiś mieszkańcom Tesaloniki - "niekończącego się pocieszenia i dobrej nadziei". Niestety, nie zawsze potrafimy reagować radością w obliczu sytuacji, w których przywołujemy Boga w Trójcy Świętej. Przekład abstrakcyjnej prawdy na język konkretu stwarza wyraźne trudności.

Przed dwoma tygodniami dwukrotnie przypadło mi uczestniczyć w konferencjach...

2189

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]