Reklama

Druga edycja nowego świata

Druga edycja nowego świata

19.02.2007
Czyta się kilka minut
Jako dyplomata wychodziłem z takiego założenia, z jakiego wychodzą ludzie w rodzinach mających na wydaniu brzydką i biedną pannę: że jeżeli brzydka i biedna, powinna być bardzo sympatyczna.
M

MAREK ZAJĄC: - Czy w ostatnich miesiącach Polska zbliża się do Europy, czy oddala?

Prof. WŁADYSŁAW BARTOSZEWSKI: - Pytanie aktualne, może nawet polityczne. Ja się polityką właściwie nie zajmuję, aczkolwiek zajmuję się Polską.

Nie widzę sprzeczności między Polakiem i Europejczykiem. Sądząc z różnych badań opinii, na szczęście - bo odpowiada to myśleniu naszego zmarłego Papieża - w Polsce dojrzewa poczucie sensu bycia w Unii, we wspólnocie. Coraz więcej pytanych, na ogół ludzie młodsi, jest za przynależnością do wspólnoty. 60-70 proc. wyraża zadowolenie, że Polska należy do Unii. Tyle że zadowolenie a przełożenie go na praktykę polityczną ? to dwie różne sprawy. Jesteśmy już w wielkiej rodzinie europejskiej, ale byłoby istotne wywierać na tę rodzinę wpływ, wynikający z naszego wychowania, myślenia, tradycji. Jednak żeby wywierać...

33578

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]