Reklama

Ładowanie...

Spotkania na rubieżach. Co warto obejrzeć na VoD

26.05.2023
Czyta się kilka minut
Żyjąc w „tyranii pozytywności” z trudem przyjmujemy to, co złożone czy sprzeczne. Czasami mniej problemów przysparza akceptacja czyjejś inności.
Kadr z filmu „A wrony są białe” / Materiały prasowe
T

Twórca i bohater dokumentu „A wrony są białe”, żeby uwolnić się od dręczących go problemów i zmierzyć się z kryzysem wiary, pielgrzymuje aż do japońskiego klasztoru. Bo Ahsen Nadeem, amerykański muzułmanin o pakistańskich korzeniach, jest rozdarty nie tylko między różnymi kulturami.

Także w wymiarze emocjonalnym i duchowym wiedzie podwójne życie. Od lat oszukuje mieszkających daleko rodziców i jednocześnie zwodzi swą niemuzułmańską narzeczoną. Nie potrafi wybrać ani stanąć w prawdzie, dlatego rozwiązania swoich dylematów szuka u buddyjskich mnichów. Osobliwa wspólnota Tendai, żyjąca od 1200 lat w pobliżu Kioto, słynie z radykalnych praktyk fizycznych. Żeby uzyskać oświecenie, trzeba je między innymi... „wychodzić”, przemierzając nocami górę Hiei. Czy tam znajduje się ostateczna odpowiedź?

Podczas wielokrotnych odwiedzin klasztoru Ahsen objawia różne swoje oblicza – w...

5045

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]