Reklama

Ładowanie...

Szkoła latania. Co obejrzeć na VoD

w cyklu CO OBEJRZEĆ W WEEKEND
27.01.2023
Czyta się kilka minut
„Kto tu jest?” – pyta siedmioletnia Zosia, czując w pobliżu obecność kamery. Razem z Kingą i Oskarem uchylają drzwi do świata niewidzących dzieci. | ANITA PIOTROWSKA POLECA, CO ZOBACZYĆ, W KAŻDY WEEKEND
Aura Films
W

W polskim dokumencie nikt nie potrafi tak opowiadać od dzieciach, jak robi to od lat Lidia Duda. Dała temu wyraz chociażby w nagradzanych filmach o małym „Herkulesie” z bytomskiego Bobrka. Czyli o chłopcu z fizyczną niepełnosprawnością, w którym łatwo byłoby zobaczyć jedynie ofiarę polskiej transformacji, ale reżyserka dostrzegła w nim także herosa codzienności.

  • „PISKLAKI” –  reż. Lidia Duda. Polska 2022. DAFilms, TVP VoD

Podobnie jest z „Pisklakami”, gdzie reżyserka przygląda się trójce niewidomych pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w szkole z internatem. W miejscu o nieznanej im topografii, pełnym nowych wyzwań, pośród zupełnie obcych kształtów, dźwięków, zapachów i ludzi.  

...

6212

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]