Reklama

Spory w rodzinie

Spory w rodzinie

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Trudniejsze niż pojednanie Polaków z Ukraińcami może się okazać porozumienie katolików na Ukrainie z... katolikami na Ukrainie.
Kardynał Marian Jaworski
S

Stosunki między tamtejszymi Kościołami katolickimi - rzymskokatolickim i greckokatolickim - są chłodne. Znamienne, że ogłoszony na Kongresie Eucharystycznym w Warszawie (18 i 19 czerwca) list w sprawie wzajemnego przebaczenia i pojednania podpisali biskupi greckokatoliccy Ukrainy i rzymskokatoliccy Polski. Wśród sygnatariuszy zabrakło Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie.

Dlaczego? “Nie wiem" - stwierdził lakonicznie w wywiadzie dla KAI kardynał Marian Jaworski, rzymskokatolicki arcybiskup Lwowa. “Kiedy poinformowano mnie o tej inicjatywie, wyraziłem radość - dodał. - Ale zwróciłem również uwagę na to, aby pojednanie nie skończyło się tylko na deklaracjach odnoszących się do przeszłości. Potrzebne są przede wszystkim konkretne działania ze strony Kościoła greckokatolickiego i rzymskokatolickiego. Przypomniałem polskiemu Kościołowi, aby podczas spotkań...

6761

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]