Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

27.12.2014
Czyta się kilka minut
„Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” (Mt 10, 22).

– Te słowa Pana nie zaburzają celebrowania Bożego Narodzenia, ale ogołacają je z tej fałszywej, mdławej powłoczki – mówił papież przed modlitwą „Anioł Pański” w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
Światełka na choinkach, kolędy, prezenty, życzenia – wszechobecny klimat Bożego Narodzenia. To jedyny czas, w którym nawet kicz świątecznych dekoracji, zamiast przeszkadzać, wprawia w dobry nastrój. Dobry nastrój to jednak dopiero pierwszy, najbardziej powierzchowny rodzaj radości. Chrześcijaństwo zaprasza, by szukać źródła radości głębiej – tam, gdzie coraz bardziej przestaje ona zależeć od nastrojów, naszych starań czy od zmiennego losu. Na pewno radość przynoszą spotkania z najbliższymi – tym głębszą, im są trudniejsze. Ale prawdziwym sprawdzianem dla bożonarodzeniowej radości są sytuacje, które w ogóle nie kojarzą się ze świętami. Jeśli dotyka nas radość mimo tego, że...

1484

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]