Reklama

Polska w nowych rękach

Polska w nowych rękach

16.11.2015
Czyta się kilka minut
Rząd Beaty Szydło pierwszą poważną wpadkę zaliczył, 
zanim zdążył powstać. A w tle skończyła się era Ewy Kopacz.
Pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji. Warszawa 12.11.2015 r. / Fot. Bartosz Krupa/East News
P

Prezydent desygnował Beatę Szydło na premiera w piątek, 13 listopada. Wygłaszając przy okazji laudację na cześć... prezesa Jarosława Kaczyńskiego. „Trzeba być wielkim człowiekiem i patriotą, żeby mimo oczywistych ambicji oddać pałeczkę władzy w ręce ludzi, z którymi do tej pory pan blisko współpracował” – mówił Andrzej Duda. Czy był to tylko kurtuazyjny hołd złożony politycznemu mentorowi, czy wskazanie, gdzie będzie ośrodek właściwej władzy?

Prezydent przemawiał też w dniu pierwszego posiedzenia Sejmu. „Nie mam wątpliwości, że wszyscy tutaj zgromadzeni jesteśmy patriotami...” – to była dobra mowa, nawołująca do zgody i współpracy. Tym fatalniej wypadła ustępująca premier Ewa Kopacz, która występowała konfrontacyjnie. „Nie przegapimy żadnego kłamstwa, z każdej obietnicy was rozliczymy...” – gdyby te słowa padły w trakcie sejmowych bojów, nikt by się nie oburzył, ale na „dzień...

4212

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kornel Morawiecki... marzacy o nowej konstytucji dla Polski i Europy, z wielkim przeslaniem solidarnosciowym... Dobrze to podsumowano w TOK FM. To wszystko juz jest... w obowiazujacej w Polsce Konstytucji. Zamiast marzyc, wystarczy czytac. A poza tym: KOGO jest Polska? KOGO? Moze CZYJA? Ostatnio usiluja nam niektorzy wmowic, ze tylko tych "prawdziwych" Polakow.

choćby) nie lubi PiS, ale nie lubi też Platformy, a w niej zwłaszcza Tuska, pani Kopacz i polityków z nimi związanych. I tu Państwo Dziennikarze rozmijają się z nastrojami większości wyborców Platformy. Wystarczy posłuchać głosów obywateli w "Szkle Kontaktowym", wystarczy popatrzeć na sondaż poparcia w społeczeństwie dla Siemoniaka.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]