Pokolenie'89

Młodzi ludzie z pokolenia ’89 chodzili wówczas do szkół średnich, zaczynali studia. Wzrastali w cieniu doświadczeń swoich rodziców i starszych braci - pokolenia Solidarności. Opowieści o Sierpniu, o strajkach i walkach z czasu wojny "polsko-jaruzelskiej" były dla nich mitem i wzorem. Niewielu rzeczy pragnęli tak bardzo, jak doświadczenia podobnych przeżyć. W 1989 r., choć na krótko, stało się to możliwe.
Krasnoludki i WiP
We Wrocławiu już w 1988 r. do dobrego tonu w środowiskach młodzieżowych należało pojawianie się na happeningach Pomarańczowej Alternatywy. Zapewne także ze względu na rosnące "zapotrzebowanie społeczne" w pewnym momencie organizowano je już co kilka tygodni. Kolejne akcje wykpiwały absurdy komunizmu, który - ośmieszony - nie wydawał się już straszny.
Zwykle ruch happeningowy kojarzony jest z ...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Tak, chcę
czytać więcej »
Masz już konto? Zaloguj się
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]