Reklama

Pedofilia w Polsce

Pedofilia w Polsce

09.05.2016
Czyta się kilka minut
Policjanci z Katowic zatrzymali w minionym tygodniu 39-latka podejrzewanego o czyny pedofilskie.
M

Mężczyzna miał przez cztery lata gwałcić córkę, o czym poinformowała policję matka 16-letniej dziś dziewczyny. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Jeśli mężczyzna usłyszy prokuratorskie zarzuty i zostanie skazany, będzie jednym z ponad tysiąca przestępców seksualnych przeciw nieletnim, których czyny ujawniane są co roku w Polsce. W 2015 r. wszczęto nieco ponad 2 tys. postępowań z art. 200 kodeksu karnego („Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”), z czego 1140 zakończyło się skazaniem. Specjaliści jednak wskazują, że duża część zjawiska pozostaje w ukryciu. ©℗


CZYTAJ TAKŻE:

  • Byłam wesołym dzieckiem, w szkole przodowniczką. A...
1218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]