Reklama

Owoce dawnych win

Owoce dawnych win

13.02.2007
Czyta się kilka minut
Dawniej w roku kościelnym wyróżniany był specjalny okres zwany "przedpościem. Myślę, że w tym roku bardzo takiego czasu potrzebujemy. Można powiedzieć: potrzebujemy wyjątkowo.
P

Przedpoście trwa krótko. A trzeba podjąć niezwykły wysiłek, by zaspokoić potrzebę duchową, jaką dziś odczuwamy. Nawiązuje do niej "Słowo Biskupów Polskich do wszystkich wiernych Kościoła w Polsce": "Pragniemy, aby Środa Popielcowa (21 lutego br.) była dniem modlitwy i pokuty całego duchowieństwa polskiego. Niech we wszystkich kościołach naszych diecezji zostaną odprawione nabożeństwa do Miłosiernego Boga o wybaczenie błędów i słabości w przekazywaniu całej Ewangelii. Jako duchowni jesteśmy »z ludu wzięci«, jesteśmy częścią społeczeństwa polskiego, które całe potrzebuje odwrócenia się od zła i pełnego nawrócenia".

Najbardziej ludzkie z pragnień

A więc Kościół rzymskokatolicki w Polsce chce przeżyć tegoroczny Popielec ze szczególną świadomością tego, czego wolałby w swojej przeszłości nie mieć. Gdyby można było cofnąć wydarzenia...

8782

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]