Reklama

Wszystko, co najgorsze

Wszystko, co najgorsze

20.02.2007
Czyta się kilka minut
Co się stało? Co działo się w szpitalu na Wołoskiej? Co zrobił ten lekarz, aresztowany niby z zaskoczenia, prowadzony w kajdankach przed kamerami, jak w kryminalnym filmie?.
rys. A. Pieniek
M

Mój pierwszy i zasadniczy komentarz brzmi: nie wiem! Nie dowiedziałam się. Moim zdaniem, nie dowiedzieli się też rozsiani po kraju widzowie śledzący tę scenę i czytelnicy doniesień prasowych. Nie mogę komentować plotek i "charakterystyk" tego lekarza, przypominających donosy, choćby mówiły o dobrze pamiętanych wydarzeniach i zachowaniach. Uważam, że pora na takie wspominki minęła z chwilą, gdy człowiek utracił wolność. Nie rozumiem, dlaczego ja wiem, że pora na krytyczny reportaż interwencyjny niestety minęła, a tylu innych ludzi tego nie widzi.

Chociaż właściwie to jasne - wszyscy otrzymali potężny bodziec do wydawania wyroków poza sądem: konferencję prasową w trybie rozprawy przed przyspieszonym, natychmiastowym kolegium orzekającym o zbrodni. A przecież nawet sławne 24-godzinne sądy mają orzekać wyłącznie wtedy, gdy winny będzie pochwycony w trakcie...

6917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]