Reklama

Ładowanie...

Oszajca: Bóg nie chce ofiary

25.03.2023
Czyta się kilka minut
Przyjmując wyrok śmierci z naszej ręki, Jezus udowodnił, że Bożą reakcją na grzech nie jest gniew i kara, ale miłosierdzie.
U

Ustąpcie od nas smutki i trosk fale, /  Gdy Pan Zbawiciel tryumfuje w chwale; / Ojcu Swojemu już uczynił zadość / Nam niesie radość. Alleluja”, zaśpiewamy w Niedzielę Wielkanocną. Ale co Chrystus miałby Ojcu zrekompensować, za co kajać się i przepraszać? Oczywiście za grzechy, za nasze grzechy, gdyż sam był bezgrzeszny. A ponieważ obraziliśmy Boga nieskończenie wielkiego, to i kara musi być odpowiednia, piekło, w którym „ogień nie gaśnie”.


O. Wacław OSZAJCA: Wypowiadane w kontekście religijnym słowa nie są niewinne. Zwłaszcza gdy je po swojemu przeinaczamy >>>>


Bóg jednak, przy całej swojej surowości, jest też miłosierny, dlatego spowodował, że Jego Syn staje się człowiekiem i żeby uśmierzyć gniew Ojca i powstrzymać Go od wymierzenia należnej ludziom kary, godzi się...

3269

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]