Reklama

Nieba nie trzeba wymyślać

Nieba nie trzeba wymyślać

23.04.2017
Czyta się kilka minut
Niemożliwością jest, aby śmierć mogła zapanować nad Jezusem Chrystusem, mówi Piotr Apostoł – i to w zasadzie powinno nam wystarczyć.
N

Największym cudem Jezusa nie są, mimo wszystko, cuda rozumiane jako wydarzenia zawieszające czy przeczące prawom natury. Takie wydarzenia można zawsze zakwestionować, natomiast o wiele trudniej oprzeć się wymowie takich faktów jak rozmowa z Samarytanką przy studni Jakuba, ocalenie prostytutki od niechybnej śmierci, jak słowa skierowane do Judy Iskarioty: „Przyjacielu, po co przyszedłeś?”. Kiedy nie wiadomo, czy na końcu tego zdania postawić pytajnik, wykrzyknik czy kropkę. Nie sposób obojętnie przejść obok wydarzeń na Golgocie, słysząc: „Boże mój, Boże, czemu mnie opuściłeś!”, i zarazem „W ręce Twoje oddaję ducha mego”, czyli siebie. Albo słowa wyrywające skazańca złoczyńcę z rozpaczy: „Dziś ze mną będziesz w raju”, czy też ostrzegające przed niebezpieczeństwem współczujące Jezusowi kobiety. Podobnie nie sposób bez wzruszenia wyobrazić sobie stojących obok krzyża Jezusa, Maryję i...

2968

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Cieszę się , że Cię spotkałem w swoim życiu.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]