Ładowanie...
Misja gender

Początek lat 90. Po kilkuletnim pobycie w Niemczech Dariusz Oko, rocznik 1960, wraca do Krakowa. Ma 32 lata, od siedmiu jest księdzem. Właśnie obronił doktorat z filozofii.
Mówią o nim wtedy: „świetnie zapowiadający się naukowiec”, „zdolny publicysta” (współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”). A także: „entuzjasta idei”. Zaczyna pracować na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej.
– Na uczelni był to czas Tischnera, Życińskiego, Kłoczowskiego i kilkunastu innych, którzy byli tu jak rodzina – mówi prof. Aleksander Bobko, filozof, przyjaciel ks. Oko, dziś rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Rok 2013. Ks. Oko przewodzi kampanią przeciwko „ideologii gender” oraz „homolobby”. Jego wypowiedzi zaskakują.
„Ci, co popierali marksizm, teraz popierają genderyzm, czyli neo-marksizm, z komunistów przemienili się w genderystów, co jest łatwe zewzględu na...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]