Reklama

Ładowanie...

Misja gender

27.12.2013
Czyta się kilka minut
Większości Polaków znany z telewizji, mniejszości – z ambony, akademickiej katedry i wypraw na krańce świata. A wszystkim – z zagorzałej krytyki gender. Ksiądz Dariusz Oko.
Ks. prof. Dariusz Oko podczas wykładu na temat zagrożeń wypływających ze strony ideologii gender. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, 27 listopada 2013 r. Fot. Tadeusz Koniarz / REPORTER
P

Początek lat 90. Po kilkuletnim pobycie w Niemczech Dariusz Oko, rocznik 1960, wraca do Krakowa. Ma 32 lata, od siedmiu jest księdzem. Właśnie obronił doktorat z filozofii.

Mówią o nim wtedy: „świetnie zapowiadający się naukowiec”, „zdolny publicysta” (współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”). A także: „entuzjasta idei”. Zaczyna pracować na Wydziale Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej.

– Na uczelni był to czas Tischnera, Życińskiego, Kłoczowskiego i kilkunastu innych, którzy byli tu jak rodzina – mówi prof. Aleksander Bobko, filozof, przyjaciel ks. Oko, dziś rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Rok 2013. Ks. Oko przewodzi kampanią przeciwko „ideologii gender” oraz „homolobby”. Jego wypowiedzi zaskakują.
„Ci, co popierali marksizm, teraz popierają genderyzm, czyli neo-marksizm, z komunistów przemienili się w genderystów, co jest łatwe zewzględu na...

19635

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]