Reklama

Przepis na wroga

Przepis na wroga

26.10.2013
Czyta się kilka minut
Niegdyś w roli zagrożenia występowali Żydzi, masoni i Unia Europejska. Od jakiegoś czasu królują homolobby i gender.
Fot. Steven Vidler / CORBIS
A

Abp Józef Michalik znów zaskoczył, za jedną z przyczyn pedofilii uznając gender. Ściślej: „ideologię gender”. Nie wszyscy jednak byli zaskoczeni, bo czytelnicy, słuchacze i telewidzowie co bardziej kościelnych mediów już od dawna muszą drżeć na dźwięk tego słowa. Naporem genderu, czy raczej genderyzmu (podobieństwo do bolszewizmu nieprzypadkowe), straszeni są bowiem systematycznie.
Przypomnijmy fakty znane. W grudniu 2012 r. polscy biskupi wypowiedzieli się krytycznie w sprawie konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Dokument m.in. zobowiązywał sygnujące go państwa do podjęcia działań niezbędnych, „by promować zmianę społecznych i kulturowych wzorców zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn”. Episkopat wskazywał, że...

9630

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]