Reklama

Mątwa na dworcu

Mątwa na dworcu

06.06.2016
Czyta się kilka minut
„L’Antica Stazione”, czyli „Dawny Dworzec” zaprasza na makaron z mątwą i atramentem.
Fot. Piotr Mucharski
Fot. Piotr Mucharski
N

Na pierwszym planie tabliczka reklamowa o tej treści, w tle charakterystyczne dla cesarsko-królewskiej infrastruktury kolejowej żłobkowane żeliwne podpory wiaty pozwalają zlokalizować miejsce akcji z dokładnością do granic pewnego byłego imperium. Takie zdjęcie przesłał mi mój naczelny, ale myliłby się ten, kto by sądził, że to pocztówka z uroczej stacyjki na linii triesteńskiej. Np. z Duino, dokąd każdy redaktor „Tygodnika” chciałby się kiedyś udać w nadziei, że i jego dopadnie ów nadmorski wicher, który około 1912 r. zawył w uszach poety Rilkego i podyktował mu słowa jego przejmujących elegii. O ileż łatwiej byłoby wydawać pismo, gdyby tylko mieć zawczasu wiedzę o tym, gdzie i kiedy zawieje wystarczająco przenikliwy wiatr.

Mątwę otóż podają na stazione w Trzebini, w zachodniej Małopolsce – w miasteczku na tyle małym, że drugi peron, widoczny w tle zdjęcia, już nie...

5777

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]