Reklama

Mam troje dzieci. Dwoje żywych

Mam troje dzieci. Dwoje żywych

25.10.2021
Czyta się kilka minut
Na początku nie miałam siły: ani żeby się umyć, ani żeby się zabić. Potem uczyłam się doceniać to, co zostało. Piękno świata, uśmiechy, chwile ze starzejącymi się rodzicami.
KASIA KOZAKIEWICZ DLA „TP”
A

Agata z Krakowa, która ciągle jest mamą Aleksandry, odziedziczyła po córce psa Zorana: – Ola zdała maturę, dostała się na studia. Wyprowadziła się z domu, bardzo za tym tęskniła. Miała zaprzyjaźnioną parę, Julkę i Patryka. Wynajęła pokój na poddaszu, tuż nad nimi. Wracałam z pracy myśląc, że wejdę do pustego domu, a ona tam była razem z Julką i Zoranem. Ucieszyłam się bardzo. „Agata, podobno masz dla nas pyszny obiad” – usłyszałam. Odgrzałam resztkę zupy pomidorowej i nieudane naleśniki meksykańskie. Zjadły, Ola wzięła psa, wyszłam z nimi na zewnątrz. Poszli pod wiatr – zapamiętałam, że jej włosy spięte w koński ogon kołysały się tak samo jak ogon psa. Taki mam jej ostatni obraz – idą, wiatr rozwiewa jej włosy, a psu ogon. Prawda, że to głupie? Rano zadzwoniłam zapytać, jak się spało w nowym miejscu. Nie odbierała telefonu. Pomyślałam, że może już poszła na zajęcia, to był listopad....

16378

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]