Reklama

Liderzy Ducha

Liderzy Ducha

28.05.2017
Czyta się kilka minut
Czy ruchy charyzmatyczne wsiąkną w Kościół i go odnowią?
Warsztaty charyzmatyczne w Zambrowie prowadzone przez Marcina Zielińskiego, marzec 2017 r. Fot. youtube.com
P

Po lepsze życie ustawia się długa kolejka. W większości osoby starsze. Patrzą na tego, dla którego tu przyszli. On – przystojny młody chłopak w jasnej koszuli – zaprasza do siebie po kolei każdego, kto potrzebuje łaski. Kładzie ręce na ramiona kobiety, która ledwie tu przyszła z bólem kolan. – Proszę zgiąć kolano – mówi do kobiety. – Proszę iść.

Kobieta z radości prawie podskakuje: ból kolana odszedł, może chodzić swobodnie.

Sto kilometrów dalej, w kościele w wielkim mieście, po uzdrowienie wierni ustawiają się w szeregu. Z niepewnością, nawet strachem w oczach czekają, aż podejdzie do nich zakonnik i położy ręce na ich głowach. Kiedy to się stanie, niektórzy tylko spuszczą głowę i odejdą od ołtarza. Niektórzy opadną bezwładnie na ziemię. Tzw. spoczynki w Duchu Świętym to podczas mszy o uzdrowienie bardzo częsty widok.

Czuć w tych wydarzeniach nastrój tajemnicy....

14226

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

...religijnie jesteśmy jedną nogą w Indiach. Nie wiem czy to dobrze, czy źle - płacić daniny obleśnym biskupom czy transowym szamanom, za obietnice wpuszczenia do raju czy za nadzieje na jak najdłuższe obywanie się bez niego. Że zmiana zachodzi widać choćby po tym, że taki np. Ha Hoser próbuje się już dziś do owych szamanów podłączyć.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]