Reklama

KRONIKA

KRONIKA

20.01.2014
Czyta się kilka minut
14 – 21 stycznia

„Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie”. (Kard. Stanisław Dziwisz o dwóch zeszytach osobistych notatek Karola Wojtyły opublikowanych przez Wydawnictwo Znak.)

Kard. Stanisław Dziwisz zdecydował się opublikować osobiste notatki Karola Wojtyły. Przygotowana przez wydawnictwo Znak książka „Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962–2003” obejmuje dwa zeszyty, w których Karol Wojtyła przez czterdzieści lat notował osobiste spostrzeżenia, pytania, modlitwy i medytacje. „Pojawiają się w nich również zapiski będące świadectwem troski o najbliższych – przyjaciół, współpracowników – oraz o powierzony mu Kościół” – zapowiedziało wydawnictwo. W testamencie Jan Paweł II wyraził...

4973

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]