Reklama

Telegraf Maryi

Telegraf Maryi

21.05.2017
Czyta się kilka minut
Andrea Tornielli, watykanista: W Watykanie trwa spór o objawienia w Medziugorju. Papieżowi nie podobają się działania Kongregacji Nauki Wiary.
Pielgrzymi pod figurą Gospy w Medziugorju, sierpień 2014 r. Fot. Manuel Romano / NUR PHOTO / EAST NEWS
M

MEDZIUGORJE

Tę niewielką wioskę w Hercegowinie odwiedza rocznie ok. 2,5 mln pielgrzymów. Powodem są objawienia, które trwają tam bez przerwy od 24 czerwca 1981 r. do dziś. Początkowo cała szóstka widzących – wówczas nastolatków – doznawała codziennych ekstaz. Od kilkunastu lat Gospa – jak nazywają objawiającą się postać widzący – pojawia się codziennie tylko trójce z nich, do pozostałych przychodzi raz w roku, od marca 1984 r. przekazując co miesiąc orędzia dla Kościoła. W czerwcu 2010 r. Benedykt XVI powołał komisję pod przewodnictwem kard. Camilla Ruiniego do zbadania autentyczności objawień. W lutym br. Franciszek powierzył abp. Henrykowi Hoserowi misję określenia duszpasterskich potrzeb związanych z tamtejszym ruchem pielgrzymkowym.

JOANNA BĄTKIEWICZ-BROŻEK: Kiedy raport tzw. komisji Ruiniego, badającej autentyczność objawień w Medziugorju...

11295

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]