Reklama

Santo subito

Santo subito

10.07.2005
Czyta się kilka minut
In Dei Nomine. Amen. Anno bimillesimo quinto... die vero vigesima octava... 28 czerwca wieczorem po uroczystych nieszporach, w wypełnionej ludźmi Bazylice Św. Jana na Lateranie notariusz dźwięcznym głosem odczytał łaciński dokument pierwszej sesji diecezjalnego trybunału, który ma rozeznać opinię świętości Sługi Bożego Jana Pawła II.
Benedykt XVI nakłada paliusz abp. Stanisławowi Dziwiszowi, 29 czerwca 2005
U

U stóp ołtarza, przy pokrytym szarą materią stole zasiadł kardynał wikariusz Papieża dla diecezji rzymskiej Camillo Ruini, a obok mianowani jego dekretem: sędzia delegowany bp Gianfranco Bella, sędzia dodatkowy mons. Francesco Maria Tasciotti, promotor sprawiedliwości ks. Giuseppe d'Alonzo, notariusz Giuseppe Gobi, drugi notariusz Francesco Allegrini. Prośbę o prawne rozpoczęcie procesu mającego stwierdzić świętość życia, heroiczność cnót i autentyczność przypisywanego wstawiennictwu Sługi Bożego cudu przedłożył im postulator sprawy ks. Sławomir Oder, także nominowany przez Kardynała Wikariusza.

Członkowie trybunału złożyli przysięgę, że będą właściwie wypełniali nałożone na nich obowiązki, że zachowają tajemnicę co do treści zeznań świadków oraz że nie przyjmą żadnego rodzaju daru w związku z obecnym procesem. Podobną przysięgę złożył postulator. Przysiągł,...

19291

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]