Reklama

Ładowanie...

Katar 2022: Jak Szczęsny stał się legendą

26.11.2022
Czyta się kilka minut
Wygraliśmy z Arabią Saudyjską – i jeszcze z Kataru nie wyjeżdżamy. Były łzy i gol Lewandowskiego. Były spełnione obietnice selekcjonera. Były szalone emocje kibiców. Ale nade wszystko: był bramkarz.
Wojciech Szczęsny broni karnego w meczu z Arabią Saudyjską, Katar, 26 listopada 2022 r. / Fot. ANDREJ ISAKOVIC / AFP / EAST NEWS
P

Piłka nigdy nie zmierza tam, gdzie byś się jej spodziewał” – mawiał Albert Camus, bramkarz i egzystencjalista, dlatego opowieści o karierach tylu bramkarzy są opowieściami o samotności, doświadczeniu egzystencjalnego niepokoju, czasami też depresji. Bywają tacy bramkarze, którzy po zakończeniu najdłuższej nawet kariery pamiętają tylko strzały nieobronione. Bywają tacy, którzy po jednej nieudanej interwencji stają się kozłami ofiarnymi – choć przecież to ich koledzy z drużyny pudłowali w trakcie jakiegoś meczu na potęgę. Bywają też tacy, którzy przez długie lata kariery zmagają się z jakąś przyklejoną łatką – o Wojciechu Szczęsnym mówiono np., że na wielkich imprezach nie szło mu dotąd najlepiej, wspominając przecież nie tylko czerwoną kartkę w meczu otwarcia Euro z Grecją, przed dziesięcioma laty, ale też wyjście poza pole karne w spotkaniu z Senegalem na poprzednim mundialu czy...

6610

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/mundial2022

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]