Reklama

Ładowanie...

Katar 2022: Dał nam przykład Wojciech Szczęsny

01.12.2022
Czyta się kilka minut
Awans Polaków cieszy. Styl awansu każe pytać, co dalej. Nie tylko w niedzielę z Francją.
Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński i Lionel Messi w meczu Polska-Argentyna, Doha, 30 listopada 2022 r. / Fot. Pan Yulong / Xinhua News / East News
N

Nazywał się Thomas N’Kono i pokochałem futbol również dzięki niemu. Stał w bramce Kamerunu podczas mundialu w Hiszpanii, w 1982 roku, nie przegrał ani jednego spotkania i wpuścił tylko jednego gola, a dziesięciolatkowi wydawało się, że naprawdę fruwał w powietrzu jak pantera. Wybrano go wtedy piłkarzem Afryki, z roczników siedemdziesiątych zachwycał także Gianluigiego Buffona - i jedyne, co dobrego mogę powiedzieć dzisiaj o występie reprezentacji Polski w meczu z Argentyną, to to, że zapewne niejeden dziesięciolatek pokochał futbol dzięki temu, iż zobaczył, jak Wojciech Szczęsny broni kolejnego karnego na mistrzostwach świata. On jeden z pewnością zasłużył na to, by jeszcze nie wracać do domu, on jeden z pewnością powinien móc jeszcze raz wyjść na katarski stadion, by z przymkniętymi oczami zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie – mając już oczy szeroko otwarte – powstrzymywać...

8946

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/mundial2022

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]