Reklama

Ładowanie...

Mundial 2022: Nie obrzydła tobie polskość twoja?

22.11.2022
Czyta się kilka minut
Fajny mecz dzisiaj widziałem. Na mistrzostwach świata. W grupie C. Szkoda tylko, że nie był to mecz Polaków.
W meczu z Meksykiem Robert Lewandowski nie wykorzystał karnego, Doha, 22 listopada 2022 r. / Fot. Li Gang / Xinhua News / East News
T

To była prawdziwa piłkarska uczta i jedna z największych sensacji w historii mundiali. Reprezentacja Arabii Saudyjskiej grała tak wysoko ustawioną linią obrony, że wydawało się to niemal samobójcze – ale jej strategia przyniosła efekty, bo kiedy Argentyńczycy wrzucali piłkę za plecy defensorów rywali, w zasadzie za każdym razem dawali się złapać na spalonym. Szybko stracona bramka po dość kontrowersyjnym rzucie karnym w ogóle Saudyjczyków nie podłamała – po przerwie odbudowali ustawienie, dwukrotnie odważnie zaatakowali, zdobyli piękne gole, później zaś bronili się dzielnie, ale bynajmniej nie desperacko. Byli świetnie zorganizowani, byli znakomicie przygotowani kondycyjnie, byli agresywni, grali otwartą piłkę. Byli naprawdę odważni.

No dobra, przecież nie o Saudyjczykach miałem pisać. Miałem pisać o Polakach, ale jakoś niesporo mi się do tego zabrać, nawet jeśli ich mecz z...

4933

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/mundial2022

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]