Reklama

Ładowanie...

Joe Biden w Polsce: „Putin nie wygra”

21.02.2023
Czyta się kilka minut
Prezydent USA w Warszawie złożył Ukrainie obietnicę. Co jego słowa znaczą w takim miejscu jak Chersoń?
Wystąpienie Joego Bidena do narodu polskiego w Arkadach Kubickiego. Warszawa, 21.2.2023 / fot. Pawel Wodzynski/East News
C

Ciała leżały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów wokół przystanku autobusowego – wzdłuż alejki, przy której mieszczą się sklepy i apteka. Tu starszy mężczyzna: wygląda, jakby spał. Obok kobieta z zakrytą twarzą, widać burzę czarnych włosów. Dalej spod plandeki wystaje noga obuta w młodzieżowy trampek. Jeszcze dalej – strzępy krwawych bandaży, ślady ratowania tych, którzy przeżyli. A obok – dowody rzeczowe zbrodni: szczątki rakiet typu „Grad”.

„Grad” to broń na swój sposób prymitywna, bo niekierowana. Nie da się powiedzieć, że ona trafia w coś niechcący – jej istota to pokrycie określonego obszaru, by zabić maksymalnie wielu z tych, co się na nim znajdują, i złamać psychicznie tych, którzy ujdą z życiem.

Salwa „Gradów” spadła na centrum Chersonia w południe 21 lutego mniej więcej w czasie, gdy w Moskwie Władimir Putin zbliżał się do końca przydługiego...

7504

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]