Reklama

Jesień jak wiosna

Jesień jak wiosna

30.10.2016
Czyta się kilka minut
Polski senior jest jeszcze mniej aktywny społecznie niż statystyczny Polak. A jeśli już działa – to często jako bierny beneficjent eventów „dla emeryta”. Można inaczej.
Potańcówka z zespołem Retro Voice na Sopockich Targach Seniora. Październik, 2016 r / Fot. ŁUKASZ DEJNAROWICZ / FORUM
Potańcówka z zespołem Retro Voice na Sopockich Targach Seniora. Październik, 2016 r / Fot. ŁUKASZ DEJNAROWICZ / FORUM
A

Aktywne starzenie? W Polsce? – upewnia się na powitanie. – Nie wiem, czy ja się do tej rozmowy nadaję – zastrzega po chwili, wprowadzając do swojego obszernego, choć zajętego w dużej części przez stare radioodbiorniki mieszkania.

Ryszard Dulski, 72-latek z Dobczyc, od siedmiu lat na emeryturze. Ale tylko teoretycznie: nadal wstaje o 6 rano, nadal pracuje i prowadzi działalność gospodarczą. Kilka lat temu przeprowadził się tu z Krakowa, gdzie pracował m.in. jako specjalista w Instytucie Fizyki Jądrowej, ekspert w Zakładzie Urządzeń Przemysłowych „Polon” czy pracownik naukowo-dydaktyczny z tytułem doktora inżyniera na AGH. Potem była – utrzymywana zresztą do dziś – działalność gospodarcza związana z radiokomunikacją.

– Te radioodbiorniki poustawiane naokoło pana to moje hobby – zastrzega, przechodząc do szczegółowej opowieści o kilku z nich. Jest np. radziecka zvezda 54 z...

20189

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]