Reklama

Ładowanie...

Jesień jak wiosna

30.10.2016
Czyta się kilka minut
Polski senior jest jeszcze mniej aktywny społecznie niż statystyczny Polak. A jeśli już działa – to często jako bierny beneficjent eventów „dla emeryta”. Można inaczej.
Potańcówka z zespołem Retro Voice na Sopockich Targach Seniora. Październik, 2016 r / Fot. ŁUKASZ DEJNAROWICZ / FORUM
Potańcówka z zespołem Retro Voice na Sopockich Targach Seniora. Październik, 2016 r / Fot. ŁUKASZ DEJNAROWICZ / FORUM
A

Aktywne starzenie? W Polsce? – upewnia się na powitanie. – Nie wiem, czy ja się do tej rozmowy nadaję – zastrzega po chwili, wprowadzając do swojego obszernego, choć zajętego w dużej części przez stare radioodbiorniki mieszkania.

Ryszard Dulski, 72-latek z Dobczyc, od siedmiu lat na emeryturze. Ale tylko teoretycznie: nadal wstaje o 6 rano, nadal pracuje i prowadzi działalność gospodarczą. Kilka lat temu przeprowadził się tu z Krakowa, gdzie pracował m.in. jako specjalista w Instytucie Fizyki Jądrowej, ekspert w Zakładzie Urządzeń Przemysłowych „Polon” czy pracownik naukowo-dydaktyczny z tytułem doktora inżyniera na AGH. Potem była – utrzymywana zresztą do dziś – działalność gospodarcza związana z radiokomunikacją.

– Te radioodbiorniki poustawiane naokoło pana to moje hobby – zastrzega, przechodząc do szczegółowej opowieści o kilku z nich. Jest np. radziecka zvezda 54 z...

20189

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]