Reklama

Gra o stołek, sezon czwarty

Gra o stołek, sezon czwarty

01.07.2013
Czyta się kilka minut
Kongresy PO i PiS potwierdziły, że liderzy tych partii wyrastają poza otaczający ich tłum. A jednak trudno sobie wyobrazić, by obaj główni bohaterowie pozostali nimi w kolejnym politycznym sezonie.
P

Partyjne zjazdy PO i PiS rozpoczęły czwarty już sezon, w którym Donald Tusk i Jarosław Kaczyński toczą walkę o rządzenie Polską. W dwóch ostatnich – wyznaczanych przez wybory 2007 i 2011 r. – górą był lider Platformy, choć przecież rozpoczął od porażki w pierwszym starciu – podwójnych wyborach 2005 r. Ciągnący się tyle lat serial z tymi samymi bohaterami niby nuży część widowni, lecz przecież w konkurencyjnych programach nie ma propozycji o porównywalnej mocy przyciągania uwagi – czy to nadziei, czy obaw.
TEATR JEDNEGO AKTORA
Oba zjazdy różniło wiele, lecz przecież nie kluczowy element: z zewnątrz sprawiały wrażenie teatru jednego aktora. Można powiedzieć, że jest to wymóg medialności: że polityka wszędzie na świecie staje się coraz bardziej spersonalizowana. Następuje zjawisko nazywane prezydencjalizacją, czyli nawiązywanie do wzorów znanych z...

10646

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]