Reklama

Ładowanie...

Kiedy liderzy zaczną męczyć

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Zmierzch niepodzielnych rządów Donalda Tuska w Platformie albo Jarosława Kaczyńskiego w PiS? Dziś wciąż brzmi to jak bajka. Kiedyś jednak liderzy usłyszą: "odejdźcie, dziękujemy".
Rys. Mirosław Owczarek
W

Wypowiedź Joanny Kluzik-Rostkowskiej o lojalności wobec Elżbiety Jakubiak to publiczne przyznanie, że w PiS możliwe są inne formy zależności niż tylko - od woli Jarosława Kaczyńskiego. Nawet jeśli mówiła to zmarginalizowana posłanka o zawieszonej koleżance, mamy tu do czynienia - obok dywagacji na temat stanu psychiki Jarosława Kaczyńskiego - z kolejnym przełamaniem tabu w partii.

Jak na razie Donald Tusk i Jarosław Kaczyński pozostają autorami największych sukcesów swych ugrupowań i mają w nich nieskrępowaną władzę. Prezes PiS może dodatkowo wyrzucać i zawieszać działaczy, o czym przekonała się ostatnio właśnie Jakubiak. Wodzostwo obu polityków potwierdzone jest nie tylko poprzez wewnątrzpartyjne układy, ale także przez media i opinię publiczną.

Czytając gazety, ma się wrażenie, że w PiS nie ma już innych liderów: pozostali politycy tej...

11634

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]