Reklama

Kiedy liderzy zaczną męczyć

Kiedy liderzy zaczną męczyć

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Zmierzch niepodzielnych rządów Donalda Tuska w Platformie albo Jarosława Kaczyńskiego w PiS? Dziś wciąż brzmi to jak bajka. Kiedyś jednak liderzy usłyszą: "odejdźcie, dziękujemy".
Rys. Mirosław Owczarek
W

Wypowiedź Joanny Kluzik-Rostkowskiej o lojalności wobec Elżbiety Jakubiak to publiczne przyznanie, że w PiS możliwe są inne formy zależności niż tylko - od woli Jarosława Kaczyńskiego. Nawet jeśli mówiła to zmarginalizowana posłanka o zawieszonej koleżance, mamy tu do czynienia - obok dywagacji na temat stanu psychiki Jarosława Kaczyńskiego - z kolejnym przełamaniem tabu w partii.

Jak na razie Donald Tusk i Jarosław Kaczyński pozostają autorami największych sukcesów swych ugrupowań i mają w nich nieskrępowaną władzę. Prezes PiS może dodatkowo wyrzucać i zawieszać działaczy, o czym przekonała się ostatnio właśnie Jakubiak. Wodzostwo obu polityków potwierdzone jest nie tylko poprzez wewnątrzpartyjne układy, ale także przez media i opinię publiczną.

Czytając gazety, ma się wrażenie, że w PiS nie ma już innych liderów: pozostali politycy tej...

11634

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]