Reklama

Głos większości

Głos większości

06.07.2010
Czyta się kilka minut
Uwaga wszystkich kibiców skupia się na piłkarskich komentatorach. Jakie głupstwa powiedzą, jak strasznie się przejęzyczą, jak bezczelnie zgwałcą świętą mowę ojców? Ale język piłkarskiej transmisji nie jest barwny. Wręcz przeciwnie: zbudowany jest z tych samych, wciąż podobnie układanych i już mocno pościeranych klocków.
M

Mądrość języka jest znacznie rzadsza od jego głupoty, co kibice powinni przyjąć z wielką ulgą.

Gdy zaczyna się mundial, uwaga wszystkich kibiców skupia się na piłkarskich komentatorach. Jakie głupstwa powiedzą, jak strasznie się przejęzyczą, jak bezczelnie zgwałcą świętą mowę ojców? Sieć pełna jest lapsusów naszych sportowych złotoustych, które gładko przechodzą do historii. Powtarzamy je z lubością i choć nie znamy na pamięć Mickiewicza, pękamy ze śmiechu, cytując celne powiedzonko Andrzeja Zydorowicza sprzed 40 lat.

Komentatorskie idiomy mają długie życie, ale - mimo wszystko paradoksalnie - stanowią nikłą część sportowego komentarza. Język piłkarskiej transmisji nie jest barwny. Wręcz przeciwnie: zbudowany jest z tych samych, wciąż podobnie układanych i już mocno pościeranych klocków, przechodzących z ojca na syna.

...
8117

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]