Reklama

Europejskie narody wybrane

Europejskie narody wybrane

15.02.2008
Czyta się kilka minut
Już od czasów Sofoklesa wiemy, że każdy los, nawet ten najlepszy, jest fatalny. Cuda dziać się mogły, a nawet się działy (bramka Krzynówka z Portugalią, pierwszy gol Smolarka z Belgią) wcześniej, teraz wkraczamy w nowy czas, w którym poznajemy przyjemność dotyku sznura na szyi, bliskich spotkań z twarzą kata.
N

Niedawne losowanie grup eliminacyjnych do mistrzostw świata 2010 odegrało miłą przygrywkę, wprowadzając pierwszą, jak powiedział mój przyjaciel Olek, metadrżączkę, tydzień później partytura przewidziała kotły, gongi i smyczki w trzepocie. Bo też od Uralu po Atlantyk chodzi o dramat; póki piłkarze nie wybiegną na murawę, trzymając dzieciarnię za rączkę, europejskie narody wybrane muszą sobie rytualnie postękać, poczuć groźbę kresu.

O niedogodnościach

Urok Euro, nawet przy szesnastu drużynach w finale, polega na szybkim zacieśnieniu szans, zagęszczeniu wariantów. Przy ośmiu drużynach było jeszcze lepiej, tlenu brakło gwałtowniej, ale nie narzekajmy. Mundial jest wobec Euro rozwlekły, nudnawy, nadmiar intermediów często przyćmiewa samą akcję, kasuje kręgosłup. Dzięki Euro jesteśmy wreszcie w naszym domu, gdzie wiemy, od dwóch...

8540

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]