Reklama

Ładowanie...

Eric Burdon: "My Secret Life"

23.05.2004
Czyta się kilka minut
My Secret Life to jedno wielkie wspomnienie: hołd dla własnej młodości, zapamiętanych miejsc, poznanych kobiet i wielbionych idoli. Wśród tych ostatnich są Marvin Gaye, Sam Cooke, James Brown, Otis Reading i Elvis Presley, Josephine Baker, Bilie Holiday i Philly Joe (Jones), Muddy Waters, Eric Clapton i John Lee Hooker.
N

Nic dziwnego więc, że taka jest ta płyta: soulowo-funkowe “Once Upon a Time" i “The Secret" sąsiadują z folkowymi “Motorcycle Girl" (tu bazą jest flamenco) i “Factory Girl" (gdzie słychać motywy irlandzkie). Obok swingującej ballady “Jazzman" są rockowe “Over The Border" i “Black And White World", bluesowe “Highway 62" i “Devil Slide" oraz boogie “Can’t Kill The Boogieman". Osobną jakością jest przejmująca pieśń “Heaven", poświęcona Jimiemu Hendrixowi, Janis Joplin i Lady Day. Ale mimo tej, zdawałoby się, stylistycznej zawieruchy całość brzmi zdumiewająco spójnie. Nastrój tworzy bowiem nie tylko znany głównie z czasów The Animals (ale też choćby z okresu współpracy z grupą War) głos firmującego przedsięwzięcie Erica Burdona, lecz także stare, dobre brzmienie (ach, te organy B3 i damski chórek...).

Jedni oldboye rocka co najwyżej odcinają kupony od dawnej...

1403

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]