Reklama

Eldorado czy twierdza

Eldorado czy twierdza

04.05.2006
Czyta się kilka minut
"Ksenofobiczna, wyrachowana, godząca w prawa człowieka - tak francuski Episkopat ocenił projekt nowej ustawy o imigracji. Parlament ma dyskutować nad nim w maju, tymczasem od kilku miesięcy trwa publiczna wymiana zdań między rządem a przedstawicielami Kościołów. Obie strony nie przebierają w słowach.
Z

Zaczęło się, gdy biskup Saint-Denis Olivier de Berranger (przewodniczący Komisji Społecznej Episkopatu) zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych z prośbą o spotkanie, by przedstawić stanowisko Kościoła katolickiego wobec projektu ustawy o "imigracji i integracji imigrantów". Szef MSW Nicolas Sarkozy odpowiedział dopiero po dwóch miesiącach, tłumacząc, że nie mógł spotkać się wcześniej z powodu zamieszania wokół nowelizacji prawa pracy [patrz "TP" nr 16/2006].

Rozmowę z ministrem wyznaczono na 10 kwietnia; w czasie półgodzinnego spotkania biskupi Claude Schockert (odpowiedzialny za problemy migracji) i Stanislas Lalanne (sekretarz generalny Episkopatu) przedstawili ministrowi swoje obawy dotyczące tych zapisów nowej ustawy, które mają "ograniczać z chrześcijańskiego punktu widzenia wolność człowieka" i "kompromitować zasady, jakimi kieruje się Republika"....

5793

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]