Reklama

Spadkobiercy Don Kichota

Spadkobiercy Don Kichota

19.02.2007
Czyta się kilka minut
Niedziela 11 lutego była ważnym dniem zarówno dla Ségol?ne Royal, jak i dla Nicolasa Sarkozy'ego - głównych rywali w wyścigu do rezydencji przy paryskiej rue du Faubourg Saint Honoré nr 55. Tego dnia socjalistka Royal przedstawiła prezydencki program wyborczy, "zakotwiczony na lewo. Równocześnie, nie chcąc zostać w cieniu, prawicowiec Sarkozy ogłosił swą nową strategię jako "kandydat wszystkich Francuzów.
Nicolas Sarkozy i Segolene Royal /fot. C. Grebert/M.L.Nguyen (CC)
K

Kto zastąpi Jacquesa Chiraca w Pałacu Elizejskim? Odpowiedź poznamy 22 kwietnia. Albo dwa tygodnie później, po drugiej turze.

Na razie, jadąc rowerem do pracy wzdłuż przecinającej Strasburg malowniczej rzeki Ill, muszę zwolnić, przejeżdżając między namiotami dla bezdomnych i kuchnią polową. Z namiotów dochodzą rozmowy po francusku, niemiecku, polsku... Obok przyczepiono do drzewa bukiet plastikowych kwiatów. I plakat, upamiętniający Abbé Pierre'a: ojca Piotra, zmarłego niedawno patrona bezdomnych.

Takie namioty, kuchnie i improwizowane miejsca pamięci stoją dziś nie tylko w Strasburgu. To duchowi spadkobiercy ojca Piotra, organizacje walczące o prawa bezdomnych, próbują - rozbijając "miasteczka namiotowe" obok budynków publicznych - wywrzeć presję na władze lokalne i państwowe. I wykorzystać sytuację: kampanię wyborczą. A że zbiegła się ona ze...

17082

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]