Reklama

Ładowanie...

Ucho igielne

06.06.2007
Czyta się kilka minut
Przejrzystość, komunikacja i współdziałanie to - zdaniem kard. Jeana-Pierre'a Ricarda - najważniejsze cechy rewolucji we francuskim Kościele. Motorem zmian ma być... nowa siedziba Konferencji Episkopatu.
Nowa siedziba Episkopatu Francji
P

Pokaźnych rozmiarów pałac, położony w centrum jednej z najbardziej luksusowych dzielnic Paryża, przypomina twierdzę nie do zdobycia. Surowe z zewnątrz mury kryją wymarzoną przez biskupów przestrzeń do pracy: dwanaście doskonale wyposażonych sal konferencyjnych, amfiteatr, kaplicę, kilkadziesiąt biur, pokoje gościnne, bibliotekę... Blisko 5300 m kw. (plus ponad 1000 m kw. ogrodu) to powierzchnia, która - jak podkreśla z dumą przewodniczący francuskiego Episkopatu (CEF) kard. Ricard - "pozwoli nabrać większego rozmachu we wspólnym działaniu dla dobra Kościoła". Dotychczas poszczególne komisje i struktury CEF rozproszone były w dwudziestu miejscach stolicy, z główną siedzibą przy rue du Bac. Zatrudnienie w pełnym wymiarze znajdowało tam ponad 130 pracowników (w większości świeckich) oraz kilkudziesięciu wolontariuszy. Teraz biskupi chcą utworzyć Unię Stowarzyszeń Diecezjalnych...

3126

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]