Reklama

Ucho igielne

Ucho igielne

06.06.2007
Czyta się kilka minut
Przejrzystość, komunikacja i współdziałanie to - zdaniem kard. Jeana-Pierre'a Ricarda - najważniejsze cechy rewolucji we francuskim Kościele. Motorem zmian ma być... nowa siedziba Konferencji Episkopatu.
Nowa siedziba Episkopatu Francji
P

Pokaźnych rozmiarów pałac, położony w centrum jednej z najbardziej luksusowych dzielnic Paryża, przypomina twierdzę nie do zdobycia. Surowe z zewnątrz mury kryją wymarzoną przez biskupów przestrzeń do pracy: dwanaście doskonale wyposażonych sal konferencyjnych, amfiteatr, kaplicę, kilkadziesiąt biur, pokoje gościnne, bibliotekę... Blisko 5300 m kw. (plus ponad 1000 m kw. ogrodu) to powierzchnia, która - jak podkreśla z dumą przewodniczący francuskiego Episkopatu (CEF) kard. Ricard - "pozwoli nabrać większego rozmachu we wspólnym działaniu dla dobra Kościoła". Dotychczas poszczególne komisje i struktury CEF rozproszone były w dwudziestu miejscach stolicy, z główną siedzibą przy rue du Bac. Zatrudnienie w pełnym wymiarze znajdowało tam ponad 130 pracowników (w większości świeckich) oraz kilkudziesięciu wolontariuszy. Teraz biskupi chcą utworzyć Unię Stowarzyszeń Diecezjalnych...

3126

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]