Reklama

Tłumy będą na Wielkanoc

Tłumy będą na Wielkanoc

11.04.2006
Czyta się kilka minut
Rzymskie obchody pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II można by określić jako dość skromne. Wielu Polaków wyjechało z Wiecznego Miasta z uczuciem rozczarowania - że mimo, ie w niedzielny wieczór Plac św. Piotra po brzegi wypełnili pielgrzymi z całego świata, atmosfery sprzed roku nie udało się odtworzyć. Ale czy o to aby chodziło?.
2

2 kwietnia, tuż po zachodzie słońca, nad Watykanem unosiła się łuna światła. 120 tysięcy świec płonęło w dłoniach ludzi skupionych na modlitwie. Z okna ostatniego piętra Pałacu Apostolskiego spoglądał Papież. Okryta czerwonym płaszczem postać wydawała się nieco mniejsza niż zwykle. Klęczał. W prawej ręce trzymał różaniec. Przesuwał paciorki w rytm odmawianych po łacinie Ave Maria. Czasem - czego nie kryły rozstawione na placu kamery - zatrzymywał wzrok na gwieździstym niebie. Patrzył, jak nad kopułą Bazyliki Św. Piotra zataczały krąg trzy mewy, wyraźnie "prowadząc" za sobą czwartą. Ta ostatnia, tuż po zakończonym różańcu, zniżyła się nagle, przelatując kilkakrotnie nad głowami tłumu. Tuż przed 21.37 Benedykt XVI energicznie wstał. Wyciągnął w geście przyjaźni ręce do zgromadzonych na placu. W odpowiedzi uniosły się tysiące świec. Papież od razu rozpoczął przemówienie.

...
11924

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]