Reklama

Ładowanie...

Egzystencja napięta

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Bohater "Zagubionych w miłości" chciałby miłość, przyjaźń oraz bliskość postawić na ostrzu noża, dookreślić każdym swoim i cudzym gestem.
O

Otakich ludziach rzec by można, że są niechcianą, mroczną duszą towarzystwa. Wpadają w sam środek kawiarnianych pogaduszek, by zmącić ich niezobowiązującą atmosferę. Stawiają niewygodne pytania, uporczywie drążą ledwo muśnięte problemy, łapią za lekkomyślnie rzucone słowa - jakby za wszelką cenę chcieli przywrócić rozmowie utracony ciężar. Daniel, bohater "Zagubionych w miłości", najnowszego filmu Patrice’a Chéreau, przemykającego jeszcze przez nasze niemultipleksowe ekrany, jest właśnie kimś takim. Obcując z nim, czujemy się dokładnie tak samo zakłopotani jak jego filmowi znajomi z pubu - zepchnięci z wygodnych towarzyskich pozycji, postawieni pod ścianą, zmuszeni do natychmiastowej konfrontacji z czymś, od czego właśnie próbujemy uciec.

Twórca "Intymności" tym razem stara się wniknąć jeszcze głębiej w penetrowane dotychczas obszary. W głośnym filmie z 2001...

5084

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]