Reklama

Egzystencja napięta

Egzystencja napięta

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Bohater "Zagubionych w miłości" chciałby miłość, przyjaźń oraz bliskość postawić na ostrzu noża, dookreślić każdym swoim i cudzym gestem.
O

Otakich ludziach rzec by można, że są niechcianą, mroczną duszą towarzystwa. Wpadają w sam środek kawiarnianych pogaduszek, by zmącić ich niezobowiązującą atmosferę. Stawiają niewygodne pytania, uporczywie drążą ledwo muśnięte problemy, łapią za lekkomyślnie rzucone słowa - jakby za wszelką cenę chcieli przywrócić rozmowie utracony ciężar. Daniel, bohater "Zagubionych w miłości", najnowszego filmu Patrice’a Chéreau, przemykającego jeszcze przez nasze niemultipleksowe ekrany, jest właśnie kimś takim. Obcując z nim, czujemy się dokładnie tak samo zakłopotani jak jego filmowi znajomi z pubu - zepchnięci z wygodnych towarzyskich pozycji, postawieni pod ścianą, zmuszeni do natychmiastowej konfrontacji z czymś, od czego właśnie próbujemy uciec.

Twórca "Intymności" tym razem stara się wniknąć jeszcze głębiej w penetrowane dotychczas obszary. W głośnym filmie z 2001...

5084

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]