Reklama

Czułość

Czułość

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Jak na razie, do nieba nam nie pilno.
N

Nic dziwnego. Jako kaznodzieje i katecheci o niebie, piekle, czyśćcu, a do niedawna o „limbus puerorum” (dokąd miałyby trafiać dzieci nieochrzczone), naopowiadaliśmy niestworzonych rzeczy, zapominając, że „oko nie widziało ani ucho nie słyszało, w serce człowieka nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”.

Ale też w tej samej Biblii mamy: „w niebie stał tron, a na tronie ktoś siedział. Ten, kto siedział, podobny był z wyglądu do kamienia jaspisu i sardu, a tęcza wokół tronu podobna była do szmaragdu. Tron otaczały dwadzieścia cztery trony, na których zasiadało dwudziestu czterech starszych. Ubrani byli w białe szaty, a na głowach mieli złote wieńce. Z tronu wychodziły błyskawice, głosy i grzmoty, a przed tronem płonęło siedem ognistych lamp, którymi jest siedem Duchów Boga”.

Mamy więc przed sobą monarchę i jego dwór. Nic nadzwyczajnego, tekst...

2942

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

A czyż Kościół katolicki sam nie wypaczyl nam obrazu Królestwa Bożego, stawiając na tronach swoich biskupów i kardynałów? Czyż obraz Kościoła, który kształtował sie przez wieki odpowiada temu co pisze ojciec, iż Bóg sam "skorygował to antyczno-feudalne wyobrażenie o Nim."? Dla mnie istnieje znaczaca różnica między tym co głosił Jezus o Królestwie Bożym, a tym jak wyglądają dzieje Kościoła, który mienil się jego odpowiednikiem na ziemi. Ile było w nim polityki, układów z wladcami tego świata, ile było wojen między wyznawcami tego samego Boga w Trójcy Jedynego? Jak tu wierzyć w taki Kościół...?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]