Reklama

Ćwicz dystans społeczny...

Ćwicz dystans społeczny...

18.05.2020
Czyta się kilka minut
JOHANNES EISELE / AFP / EAST NEWS
I

I nie daj się zwieść pięknej pogodzie: w nowojorskim Domino Park ludzie usiedli w namalowanych na trawie kręgach, by zachęcać innych do przestrzegania restrykcji. Burmistrz upomina osoby bez maseczek spotykające się np. pod barami. Nowy Jork to wciąż jedno z głównych ognisk epidemii w USA: choć spada tu liczba nowych infekcji, nadal codziennie przybywa ponad tysiąc chorych na COVID-19. Do końca minionego weekendu w mieście zmarło ponad 20 tys. osób (w całych Stanach ponad 90 tys.: to prawie dwa razy tyle, ilu Amerykanów zginęło w wojnie wietnamskiej). W większości stanu Nowy Jork restrykcje obowiązują do 28 maja, z możliwością przedłużenia.

Na zdjęciu: nowojorski Domino Park, 15 maja 2020 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]