Reklama

Zmądrzejmy po szkodzie

Zmądrzejmy po szkodzie

27.08.2013
Czyta się kilka minut
Bijatyka w nowosądeckim klasztorze to nie jest sprawa dwóch jezuitów i ich zakonu. To dla naszego Kościoła jak uderzenie w dzwon na trwogę.
T

To nie wywiad, w którym o. Krzysztof Mądel krytykował Kościół, ale rękoczyny, do których doszło u nowosądeckich jezuitów, skłoniły jego przełożonych do nałożenia sankcji. I nie chodzi o zakaz publicznych wypowiedzi, jak twierdziły media. Z powodu incydentu jezuita otrzymał zakaz odprawiania Mszy św. w kościele i spowiadania, aż do wyjaśnienia sprawy.
Na razie przebieg wydarzeń znamy jedynie z relacji o. Mądela, który uczciwie zastrzega, że nie wszystko dokładnie zapamiętał – ale historia brzmi prawdopodobnie. Otóż medialna aktywność jezuity nie wzbudzała (delikatnie mówiąc) zachwytu wśród współbraci. Jeden z nich miał jego rozmowę z „Wyborczą” nazwać – tu cytat – „gównem”. Doszło do spięcia. O. Mądel zasłonił się gazetą, przez którą adwersarz zdołał jednak wymierzyć cios w twarz. Uderzony odepchnął napastnika. Ten upadł i z pokiereszowanym obojczykiem wylądował w szpitalu. O....

9566

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]