Reklama

Samobójcza gra

Samobójcza gra

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Nasz Kościół wcale nie dzieli się na toruński i łagiewnicki. Dzieli się na Kościół pokory i Kościół pogardy.
il. Jacek Gawłowski
J

Jeżeli ktoś pisałby najnowszą historię katolicyzmu w Polsce, zacząć powinien od opisu piątkowego spotkania z dziennikarzami w Sekretariacie Konferencji Episkopatu. Jak w soczewce pokazałby, co to znaczy być Kościołem na rozdrożu – rozdartym między Ewangelią i pychą, miłosierdziem i lekceważeniem, odwagą i tchórzostwem, prawdą i zakłamaniem.
GORĄCA KONFERENCJA
Pomysł był błogosławiony. Wobec serii nowych oskarżeń duchownych o pedofilię – bez lęku stanąć przed ludźmi, przed kamerami i przede wszystkim przeprosić. Nie pudrować ani tuszować. Mówić, jak było, jak jest – i jak być powinno. Potraktować rzecz serio i uczciwie, zobowiązać się do zdecydowanych działań.
Główny ciężar wziął na siebie sekretarz episkopatu. W trudnym momencie bp Wojciech Polak wyszedł z cienia i od razu wyrósł na lidera. Aby bezpiecznie milczeć, mógł przywołać dziesiątki...

8355

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]