Reklama

Wypijmy za błędy

Wypijmy za błędy

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Trzydziestolatek z filmu Lechkiego musi wrócić do rodzinnego miasta, by spotkać samego siebie, przypomnieć dawne marzenia i zrozumieć konsekwencje ucieczki z domu.
O

Okolice trzydziestki to zwykle czas pierwszych poważnych podsumowań i rozliczeń. Kim jestem? Co osiągnąłem? Kim w swoim życiu na pewno już nie będę? Choć to ciągle zbyt wcześnie, by przyznać się do popełnionych błędów i wyciągnąć z nich wnioski. Trzydziestopięcioletni Marek Lechki, nagrodzony na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni za najlepszy debiut, daje swojemu rówieśnemu bohaterowi taką szansę. Nazwał film "Erratum", co narzuca ciężar gatunkowy i taka właśnie, gorzko-rozliczeniowa tonacja w filmie dominuje.

Filmowy Michał (Tomasz Kot) porzucił przed laty rodzinny dom w Szczecinie. Zamiast kariery muzycznej, skończył w biurze rachunkowym, z żoną i dzieckiem, dla których w nawale faktur nie ma czasu. Nawet w przededniu I Komunii syna musi wyjechać służbowo do rodzinnego miasta. Spotkanie z od lat niewidzianym ojcem (Ryszard Kotys), a także z dawnym...

5207

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]