Reklama

Wyjście z szafy

Wyjście z szafy

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Bez ludzi takich jak Harvey Milk reżyser Van Sant nie mógłby dziś kręcić swoich filmów. A już na pewno tych spoza głównego nurtu, gdzie jak nikt potrafi zajrzeć w dusze seksualnych odmieńców.
T

Twórca "Paranoid Park" po raz kolejny porzuca eksperymentowanie na rzecz kina dla szerokiej widowni. Van Sant przypomina w tym samego Harveya Milka: próbuje dotrzeć ze swym przekazem do możliwie rozległego grona. Uprzytamnia, że w świadomości wielu konserwatywnych Amerykanów postulaty radnego z San Francisco (jak choćby walka o swobodę wykonywania zawodu bez względu na homoseksualną orientację) bywają nadal kwestionowane, nie mówiąc o codziennych, pospolitych uprzedzeniach, nie tylko w USA.

"Drodzy degeneraci!" - zwraca się filmowy Milk do przyszłych wyborców. Po przeprowadzce z Nowego Jorku do San Francisco otwiera tam sklepik, skupiający lokalną gejowską społeczność. Ale nie chce być barwnym imprezowiczem z homoseksualnego getta. Nie wystarcza mu fakt, że jego dom stał się przytuliskiem dla ukrywających przed otoczeniem swoje preferencje. Harvey zamienia...

4339

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]